logo
tel. 608 481 888 40-555 Katowice, ul. Rolna 43c
facebook youtube

Publikacje

Aranżacja wnętrz obok gotowania i tańczenia stała się tematem wielu programów telewizyjnych. Świadomość o mieszkaniu w ładnym wnętrzu wraz z chęcią obdarowania się czymś wyjątkowym stały się siłą napędową takich programów. I bardzo dobrze! Pomińmy fakt, że zawsze będziemy traktowani jako odbiorca reklamy, że zawsze tylko jeden producent wyposaży owe wnętrza w meble, ale w myśl całej idei – nie ma to większego znaczenia! Mieszkajmy pięknie – ot co!

Każdy projekt zaczyna się od trzeźwego spojrzenia na potrzeby i oczekiwania klienta. Świadomy wybór architekta i pracowni projektowej z doświadczeniem w realizacji wnętrz sprawia, że mamy ogromną szansę stworzenia wnętrza takiego o jakim marzymy.
Wybór materiałów, ilość kolorów, ogrom możliwości oraz liczne przykłady aranżowanych wnętrz mogą przyprawić o zawrót głowy. Jak się w tym odnaleźć? Jak zdecydować która sofa będzie najbardziej odpowiednia? Na samym początku spotkania z klientem, nasz projektant przeprowadza rozmowę o potrzebach klientów i oczekiwaniach. To ten moment, gdy okazuje się, że możemy zupełnie inaczej spojrzeć na salon, że umieszczenie telewizora zupełnie w innym miejscu nagle kreuje nową przestrzeń. Spojrzenie kogoś zewnątrz i szybka analiza dają właśnie takie efekty. Jako użytkownicy, przyzwyczajamy się do pewnych rozwiązań i innych w ogóle nie dopuszczamy.

Następnym etapem jest wykonanie koncepcji przestrzennej w formie wizualizacji. Poziom wizualizacji zbliżony jakością do zdjęć sprawia, że nasze wnętrze zaczyna nabierać koloru. Widzimy już kolory i światło, wspólnie zastanawiamy się nad lokalizacją oświetlenia czy kolorem sofy. Do wymarzonego wnętrza coraz bliżej. Kolejna i ostatnia już część to wykonanie projektu technicznego. Taka dokumentacja jest dla wykonawcy dokładnym opisem tego co i jak należy wykonać. Każde pomieszczenie posiada rozrysowaną posadzkę, sufity oraz ściany. Mamy też dołączone schematy instalacji elektrycznej, aby wszystko w efekcie końcowym wyglądało tak – jak na pierwszym pomyśle.

Korzystanie z usług pracowni projektowej pozwala mieć pewność, że wykonany projekt spełni nasze oczekiwania. Nie zostaniemy sami na placu boju postawieni przed podjęciem szybkiej decyzji typu „gdzie montujemy tą lampę”, albo „jaki kolor na tą ścianę, szefowo?”. Architekci pracowni projektowej dnarchitekci są do dyspozycji podczas całego procesu od projektu przez realizację. Pomagamy także klientowi podczas dokonywania zamówień elementów wyposażenia, jesteś w kontakcie do samego końca realizacji inwestycji. Nam także zależy na tym, aby Twoje wnętrze było wyjątkowe! Zatem – mieszkajmy pięknie!

DN-ARCHTEKCI Pracownia Projektowa

SKRÓJ SOBIE DOM NA MIARĘ…
Oczywistym jest fakt, że nie lubimy nosić ubrań takich jak nasi znajomi. Szczególnie bolesne jest to dla kobiet – stanąć twarzą w twarz z koleżanką w identycznej sukience! Upsss.. Dlatego też, zwłaszcza na szczególne okazje, unikamy zakupów w sieciówkach, a ubrania kupujemy w butikach lub szyjemy na miarę.
Dlaczego więc chcemy budować taki sam dom jak mają nasi sąsiedzi, czy znajomy… ? I dlaczego kupujemy projekt domu typowego, powtarzalnego? Czy budowa domu nie jest szczególną okazją? Dodam, że dom nie kosztuje parę setek i nie „nosi” się go jeden sezon. Co nami kieruje w dokonaniu wyboru między kupnem domu typowego, a wykonaniem projektu indywidualnego na miarę? Dlaczego często wybieramy projekt typowy?
Czyżby kierowała nami oszczędność?… może lubimy to, co znamy?! Dlaczego skazujemy się na trud dopasowania siebie samych i swojej rodziny do budynku? Jak możemy czuć się dobrze w typowym domu znalezionym w kiosku z gazetami? Może lepiej to dom – nasz azyl na wiele lat życia, zaprojektować tak, aby był dopasowany do nas? do naszego stylu życia, do potrzeb naszej rodziny, do naszych zachcianek, a także do zasobności naszego portfela, zarówno w trakcie budowy, jak i późniejszej eksploatacji? W dniu zakupu t a k i e g o typowego projektu cieszymy się, że mamy problem z głowy – projekt jest, można budować! …niestety problemy dopiero przed nami i zostajemy z nimi sami…. Wkrótce okaże się, że projekt typowy będzie kosztował nas o wiele więcej – i czasu i pieniędzy… Na początek, jeśli mamy szczęście i dom w ogóle mieści się na naszej działce, będzie konieczność dostosowania projektu do warunków lokalizacyjnych, do warunków zawartych w miejscowym planie zagospodarowania terenu, który obowiązuje w naszym mieście lub też konieczność wystąpienia o warunki zabudowy dla naszej działki. Kolejny krok to wykonanie projektu zagospodarowania terenu, wykonanie zmian w projekcie typowym, które dopasują go do naszych potrzeb pod względem funkcjonalnym i estetycznym – o ile to możliwe, a także pod względem konstrukcyjnym itd… Nagle w trakcie realizacji okaże się, że to nie te materiały budowlane o jakich myśleliśmy, nie te technologie, nie te rozwiązania techniczne…. Szkoda, że to już po fakcie przekonamy się, że dobry projekt, z indywidualnym podejściem do sprawy, jest podstawą – fundamentem sukcesu całej inwestycji. Jak zwykle Polak mądry po szkodzie… A może jednak warto poświęcić więcej czasu i dłużej zastanowić się wspólnie z architektem, nad projektem naszego domu? …. któż z nas nie lubi być traktowany w sposób indywidualny i wyjątkowy…. może udała się skroić dom – na miarę naszych marzeń i możliwości.

DN-ARCHTEKCI Pracownia Projektowa